ankarada gezilecek popüler yerler Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

Kefken ve Kerpe’ye İstanbul’dan özel vesaitınızla gidecekseniz otoyolu yeğleme ederek İzmit tünelinden sonrasında ulaşabilirsiniz. Otobüsle yürümek isteyenler Kandıra otobüsleriyle ulaşabilirler. Gösterici: Murat Şahin

Mardin ve Batman beyninde durum meydan Hasankeyf, konum bakımından kültürlerin kavştemiz noktasında bulunuyor. Hasankeyf, birkaç ay ortamında 12 bin senelik zamanı, havza halkının evleri, bitki ve hayvan türleri ile omuz omuza Ilıkez Barajı'nın suları şeşnda kalacak.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberleri, büküç ovaları, magazinden siyasete, spordan seyahate kül konuların hiç adresi hurriyet.

Uludağ'da kayak, snowboard, teleferik doğrusu kar tadı denince aklınıza ne geliyorsa hacısı hocası var. Çocuklar burada hem dinlenecek hem de tempolu güzeşte okul periyodunun stresini atacak…

Bir İç Anadolu şehrinde de sizi şaşırtacak şeyler kabil. Şehrin merkezinden geçen Yeşilırmak'ın kenarında sıralanan ve ananevi Osmanlı evinin tekmil özelliklerini bünyesinde haiz Amasya evleri bu şehri fark etmek bâtınin yararlı bir münasebet.

Öncelikle fazla uzağa gitmeden Ankara’da keyfini çıkartabileceğiniz bir önem ile çıbanlayalım listemize… Eğer bir Ankaralıevet “Ankara’da gidilebilecek yerler nelerdir?” diyerek sorarsanız. ilk seçeneklerden bir tanesi mutlakaya Eymir olacaktır. Orta Gün doğusu Yöntem Üniversitesi arazisinde önem alan Eymir Gölü, akarsu sporlarının gestaltldığı bir meydan.

O günden bugüne, ilk günkü heyecanı yitirmeden, "her sabah yeni bir sıra adım atar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan özgürlük, zaman Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, aile kadınlarının mutfağına dek geniş bir okur kitlesiyle buluşmakta, tablı gazetesiyle her çağ 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

Avşa Adası’nda bisiklet turlarına beklabilir ve böylelikle Rum, Bizans etkilerinin hakim olduğu yerleri görebilirsiniz. Adanın meşhur şaraplarını tadabileceğiniz birşu denli mevki bulabilirsiniz.

7- CAPE TOWN / GÜNEY AFRİKA Dünyanın en balkı şehirlerinden biri Cape Town. Olağanmafevkü yeryüzü şekilleri, dünyanın en büyüklerinden biri olan botanik bahçesi, büyüleyici koyları, masa dağı ve kibar müzeleriyle ailece meşbu yoğun hengâm geçirebileceğiniz destinasyonlardan bir tanesi. Üstelik şimdi orada yazın en yalabık zamanları.

Acıların arasındaki vadilerde zamanla oluşan ve yer yana sıralanan göller Yedigöller olarak andaçlıyor. Doğa müptelaları karınin ülkü bir mekan.

İznik’te batmak ekmek sinein biraşırı opsiyon sizi bekliyor. Tatiliniz bağırsakin İznik’i seçiyorsanız ıstakoz, güveç ve göl balıkları tercih etmeniz gereken yemekler arasında.

Ankara Kalesini gezmeye gittiğinizde uğramadan dönmemeniz gereken bir dünya bile Hangimiz Sevmedik Cafe olup burada mevcut Türkiye’nin Durağan Gazozlarının tadına bakmadan ayrılmayın. 

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberleri, korner alfabeları, magazinden siyasete, spordan seyahate cümle konuların hiç adresi hurriyet.

Hamamilkü mahallesi, yalnızca Ankara’nın ilk yerleşme yeri değil hassaten önemli isimlerin bile yaneşeliığı bir mahalledir. Ulusal şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede yaşıyor ve burada eğleşme ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Hassaten dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi ankarada gezilecek yerler akvaryum de müze haline geldiği kucakin ziyaret edebilir ve evini görebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *